З 24 по 27 березня 2024 року у Кракові (Польща) відбулася міжнародна зустріч за участі комунікаційних експертів з Netherlands Helsinki Committee (NHC) та представників сектору комунікації та взаємодії із медіа Державної установи “Центр пробації”.
Основна мета воркшопу – посилення обізнаності суспільства щодо альтернативних видів покарань і формування позитивного іміджу пробації. Учасники зосередилися на розробці ефективних комунікаційних підходів для донесення до громадськості важливих історій позитивних змін клієнтів пробації.
Під час сесій учасники:
• Вивчали інноваційні комунікаційні стратегії для покращення поінформованості суспільства.
• Аналізували успішні кейси з України, Латвії та Нідерландів.
• Розробили концепцію відео для національної інформаційної кампанії з популяризації пробації в Україні.
Кун Гой, експерт з пробації Netherlands Helsinki Committee, на початку зустрічі підкреслив: «Дивлячись на успішний досвід Латвії та Нідерландів, де реальні історії клієнтів пробації є дієвим способом інформування суспільства, Пробація України Probation in Ukraine також зможе продемонструвати ефективну практику ресоціалізації через такі історії. Вони сприятимуть підвищенню обізнаності громадськості про пробацію в Україні».
Окрему увагу було приділено доступності та зрозумілості повідомлень для широкої аудиторії. Учасники поглибили знання з підготовки інформаційних матеріалів та вивчали методи ефективної взаємодії із медіа.
Результатом воркшопу стане створення серії відео для національної кампанії пробації, які будуть спрямовані на підвищення обізнаності та зміну суспільного сприйняття пробації в Україні. Ці відео допоможуть розкрити позитивний вплив пробації на життя клієнтів та сприятимуть формуванню довіри до служби пробації в Україні.
“Кожна історія змін клієнтів пробації важлива. Ми вдосконалюємо підходи, щоб більше людей дізналися, як пробація допомагає повернутися до повноцінного життя”, – наголосив Володимир Северин, керівник сектору комунікації та взаємодії із медіа Центру пробації.
Захід відбувся завдяки підтримці Netherlands Helsinki Committee у межах проєкту “Розвиток правосуддя та підзвітності в Україні: зміцнення та підтримка пенітенціарної системи”. Ініціатива спрямована на посилення співпраці між Міністерство юстиції України, Центром пробації та NHC для підвищення ефективності комунікацій у сфері пробації.