Стратегія професійного розвитку працівників пробації з урахуванням міжнародного досвіду



Стратегія професійного розвитку працівників пробації з урахуванням міжнародного досвіду

31 жовтня — 01 листопада 2024 року делегація Центру пробації на чолі із директором установи Олегом Янчуком та його заступницею Оленою Суботенко взяли участь у круглому столі «Професійний розвиток в пробації України» у м. Краків (Польща).

Учасниками заходу, організованого Центром міжнародного правового співробітництва (CILС), стали також представники Академії пробації Нідерландської служби пробації, Інституту професійного розвитку Пенітенціарної академії України та експерти Центру суддівських студій.

Чергова зустріч українських та нідерландських колег мала на меті обговорити можливості розвитку професійної підготовки працівників пробації в Україні, зокрема програми менторства в Центрі пробації та спеціалізованого тренінгу для тренерів (менторів пробації), з урахуванням досвіду Нідерландів.

«Відповідальність за свій професійний розвиток несе виключно сам працівник Нідерландської служби пробації» – наголосив менеджер проєкту CILС Ханс ван ден Берг, розпочинаючи захід.

Представники Академії пробації Нідерландської служби пробації Міріла Маркс та Діане ден Гартіг презентували діяльність Академії щодо навчання працівників, які безпосередньо працюють з клієнтами пробації.

Окремо пані Діане розповіла про відбір, навчання та діяльність тренерів — працівників Служби пробації Нідерландів, які проводять регулярні навчальні сесії для підвищення компетенцій співробітників пробації.

Другий день круглого столу був присвячений обговоренню сьогодення і перспектив розвитку системи навчання, підвищення кваліфікації працівників української пробації. Зокрема українська сторона поділилась з іноземними колегами результатами пілотування програми менторства в Центрі пробації у 2024 році.

Такий обмін досвідом пробаціонерів з України та Нідерландів щодо організації підготовки та підвищення професійної компетентності  працівників дозволив створити навчальний план для тижневого тренінгу для тренерів (менторів пробації), під час якого наші колеги набуватимуть навичок організації і проведення тренінгових занять.

«Система пробації має бути готовою до змін і адаптації до нових викликів. Це потребує постійної підготовки працівників та оновлення методики їх навчання, у тому числі через діяльність професійних тренерів, наставників та фасилітаторів», — погодили учасники круглого столу.