Наразі у Центрі для безхатченків «Надія» на Херсонщині перебуває 18 осіб, в тому числі й звільнені з установ виконання покарань Херсонської області. Між Центром «Надія» та філією Центру пробації в Херсонській області є домовленість про поміщення до закладу й інших осіб, які зараз звільняються з колоній та через відсутність міжміського зв’язку не можуть повернутися додому.
Про це та інші актуальні питання пенітенціарної пробації 10 квітня цього року спілкувалися учасники онлайн-наради, ініційованої керівницею філії Центру пробації в Херсонській області Оксаною Кузьмич.
Філією на квітень завчасно було заплановано розгляд нагальних питань співпраці з установами виконання покарань та слідчого ізолятора регіону. Однак через карантинні обмеження виїзні робочі зустрічі довелося переформатувати у спілкування в режимі онлайн із використанням Інтернету.
До участі в такій нараді долучилися співробітники виправних колоній, слідчого ізолятора, Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань (Вадим Ягодкін), Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації (Наталя Чорненька), а також регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області (Оксана Тропіна) та представник Херсонського Центру реінтеграції бездомних громадян та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі «Надія» (Римма Бараненко).
Під час зв’язку було обговорено стан реалізації пенітенціарної пробації та проблемні питання в організації спільної діяльності. Зокрема, обговорили алгоритм дій з метою вирішення питань щодо задоволення потреб засуджених на етапі їх підготовки до звільнення з місць позбавлення волі. У тому числі й можливіть залучення представників громадськості та волонтерів, які мають бажання допомогти у здійсненні супроводу звільнених до їх фактичного місця проживання у період карантину.
Також Оксана Кузьмич звернула увагу на необхідність своєчасного оформлення документів, що посвідчують особу, адже без відповідних документів звільнені не в повній мірі зможуть скористатися своїми правами на працевлаштування, отримання соціальної допомоги та ін. Наразі потребують допомоги в оформленні паспорта 12 засуджених із ДУ «Північна ВК № 90» та 6 осіб з ДУ «Херсонський слідчий ізолятор».
Учасники онлайн-наради погодилися щодо важливості порушених питань та узгодили подальші спільні кроки щодо їх вирішення.