Анастасія Пивоварова, начальник управління економічного розвитку Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація, під час пресконференції «Співпраця як ключ до ефективності та підвищення безпеки суспільства», що відбулась 25 червня поточного року в Кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» (м.Сєвєродонецьк).
👥 Участь у заході взяли:
✅ Ірина Ставицька, начальник філії Центру пробації в Луганській області, полковник внутрішньої служби;
✅ Тетяна Котова, провідний інспектор філії Центру пробації в Луганській області;
✅ Анастасія Пивоварова, начальник управління економічного розвитку Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації;
✅ Катерина Перевеслова, психологиня БО «Луганське обласне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»;
✅ Костянтин Чистоклєтов, директор відокремленого підрозділу ГО «Маханаім» «Центр реінтеграції та адаптації в м.Сєвєродонецьк Луганської області»;
✅ Ірина Кохановська, волонтерка пробації, керівниця ГО «ЗБУДУЙ СЕБЕ САМ»;
✅ Наталія, клієнтка пробації.
Представники Центру пробації поінформували присутніх про особливості діяльності підрозділів пробації в Луганській області; переваги, ефективність та стратегію розвитку пробації на регіональному рівні.
🗣 Ірина Ставицька наголосила на інновативності системи пробації та зазначила, що пробація в Україні стрімко розвивається. Зокрема, вона повідомила про зареєстровані у Верховній Раді України законопроекти щодо альтернативних видів покарань, розроблених Мін’юстом та спрямованих на індивідуалізацію системи покарань і розширення переліку видів покарань, альтернативних позбавленню волі, що сприятиме зменшенню кількості осіб у місцях позбавлення волі та забезпечить виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.
🗣 У свою чергу, Тетяна Котова представила алгоритм, методику та сучасні інструменти роботи з клієнтами пробації, пояснила важливість створення покрокової «карти» на шляху до вирішення проблемних життєвих питань засуджених з метою попередження вчинення ними нових правопорушень.
🤝 При цьому представники пробації наголосили на цінності співпраці з державними та неурядовими організаціями, які мають ресурси для реалізації завдань з виправлення правопорушників та становлять так званий «Банк ресурсів» органів пробації. Так, наразі в Луганській області цінності органів пробації розділяє та активно співпрацює 3️⃣1️⃣ громадська організація. І це питання має позитивну динаміку.
🗣 Анастасія Пивоварова наголосила на важливості підтримки пробації органами місцевого самоврядування, оскільки пробація працює в громаді для підвищення її безпеки. «Робота органу пробації, перш за все, націлена на забезпечення безпеки суспільства. Тож наша мета – максимально сприяти працівникам пробації у їх нелегкій праці», – сказала представниця Військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області. При цьому вона повідомила присутнім про рішення адміністрації створити сучасний офіс для місцевого підрозділу пробації, в якому буде передбачено умови, максимально сприятливі для роботи із засудженими та їх реабілітації.
У рамках пресконференції було представлено особливості співпраці з волонтерами пробації та громадськими організаціями.
🗣 Костянтин Чистоклєтов розповів про діяльність очолюваного ним відокремленого підрозділу ГО «Маханаім» та допомогу, яку вони надають для клієнтів пробації: сприяння у подоланні негативних залежностей, зміні життєвих орієнтирів та отримання тимчасового притулку. Найважливішим у роботі із правопорушниками він вважає можливість особи у конфлікті з законом звернутися за допомогою та знати, що його проблема має вирішення, знати, що він не один і отримає підтримку.
Підтвердженням корисності такої співпраці пробації та неурядового сектору є позитивні історії реальних людей, які вже отримали підтримку й допомогу. В їх числі й пані Наталія, яка наразі відбуває покарання без ізоляції від суспільства. Трохи ніяковіючи, вона розповіла про свою помилку, яка призвела її до залу суду та про відкриті перспективи після взаємодії із працівниками пробації й ГО «Маханаім». Жінці допомогли пройти медичне обстеження, надали допомогу у вигляді продуктів та засобів першої необхідності, посприяли у працевлаштуванні. Наталія зауважила, що у її житті був важкий момент, але зараз при підтримці небайдужих людей і професіоналів своєї справи вона вже більш оптимістично дивиться у майбутнє та вірить, що ці зміни – лише початок нової сторінки її життя.
☝️ Кожен з учасників пресконференції наголосив, що для досягнення мети пробації, яка відповідає інтересам усіх громадян, – підвищення безпеки в громаді, надзвичайно важливим є партнерство та планування спільних алгоритмів дій, які спрямовані на надання комплексних послуг й впровадження сучасних інструментів у наданні допомоги правопорушникам. Спільними зусиллями на Луганщині готові й надалі впроваджувати новації та підвищувати якість життя.
#пробація_в_дії #партнерство_пробація